Teams, Coaches, and Training

It is with great excitement that PONRPJFC announces their appointed coaches for 2019. Without the dedication and commitment of this wonderful group of parents our club can’t operate like it does.
Some teams have already commenced pre-season training and are gearing up for another successful season.
If you would like to know more about our coaches or are interested in filling any of the current coaching gaps please contact Mark Leonard or Dean Prest

Your team’s training schedule, team manager, and assistant coach details will be available soon. 

You may need to scroll or swipe the table left and right to reveal more details.

If you have any questions or wish to raise a concern, please first get in touch with your Coach or Team Manager. If you need further assistance, please feel free to contact a committee member: 

Position Name Phone Email
President Ritchie Appleby 0408 367 444 president@sharksjfc.org.au
Secretary Andrew Mortlock 0419 334 801 secretary@sharksjfc.org.au
Director of Football Mark Leonard 0418 551 553 football@sharksjfc.org.au
Director of Team Managers TBC TBC teams@sharksjfc.org.au

 

 Team Day Time Venue Coach Team Manager Assistant Coach
U8 Red Fri 5 – 6:30pm Domeney Ben Laurence Laureen De Rooden TBA
U9 Red Fri 5 – 6:30pm Domeney Chris McGinty Ebonny Myers Jake Leonard
U9 Black Fri 5 – 6:30pm Domeney Blair Hartley Emma Giosserano TBA
U10 Red Tue 4:45 – 6pm Domeney Damien Noonan Jo Hales Mark Inglese
U10 Black Tue 4:45 – 6pm Domeney Chris Lynch Kendall Cordes Lynch Luke Ottens
U11 Red Tue 5:30 – 6:30pm Colman Daniel Bullen Rachael Soderhof
Julie Brown
Ben Kinnear
U11 Black Tue 5:30 – 6:45pm Colman Brad Motteram Nicole Fry Steve Fry
U12 Red Thu 5:30 – 7pm Colman Rob Sette Arthur Tsoukatos Grant Milton
U12 Black Thu 5:30 – 7pm Colman Michael James
 Laura Simos
Cameron Mackay
Matt Faulkner
U13 Red Wed 5 – 7pm Colman Adam Kenny Andrew Dominko Matt Tait
U13 Black Wed 5 – 7pm Colman Justin Cahill Rathika Mahadeva Rod Bastin
U14 Red Mon 5 – 6pm Domeney Nathan Tovey Peter Hume Damian Smith
Thu 5 – 6pm Domeney
U14 Black Mon 5 – 6pm Domeney Rob Clark Kristen Northey Andrew Ramage
Thu 5 – 6pm Domeney
U15 Red Mon 5:30 – 7pm Colman Glenn Mason Marissa Smeed
David Watts
David Taylor
Wed 5:30 – 7pm Stintons
Colts Red Tue 6 – 7:30pm Stintons Michael Tout Joe Gill Steve Wallis
Thu 6 – 7:30pm Stintons
Colts Black Tue 6 – 7:30pm Stintons Nick Kouteris Paul Draffin Greg Skien
Thu 6 – 7:30pm Stintons
U11/12 Red Girls Tue 4:45 – 5:45pm Domeney Jason Dove Chris Doolan TBA
U13 Red Girls Tue 5 – 6pm Stintons Tim Rule Ruth Steward Harry Miriklis
U14 Girls Tue 5 – 6pm Stintons Mike Newton Stephen Cooper Glenn Archer
U16 Red Girls Wed 5:30 – 7pm Stintons Tim Livingstone Katrina Bertoldi Dave Boell
Fri 5:30 – 7pm Stintons
U16 Black Girls Wed 5:30 – 7pm Stintons Matt Turner Tanya Pearson Darren Dempsey
Fri 5:30 – 7pm Stintons